eurusddaily 20.12.13

23 grudnia 2013 EURUSD, Główne, Waluty

EURUSD – Teoria Fal Elliotta, D1

Aktualnie zakładam dwie koncepcje. Zakończenie wzrostowej fali 3, po wyrysowaniu się pięciu pod fal. Następnie wyrysowanie korekcyjnej fali 4 po której nastąpi kontynuacja wzrostu i wybicie oporu na poziomie 1.3832.

Jednak ta koncepcja zostanie zanegowana w momencie wybicia największej korekty we wcześniejszym ruchu (oznaczona na zielono) i przebicie wsparcia na poziomie 1.3578. Wtedy będę zakładał, że rysuje się fala korekcyjna dużej korekty ABC lub spadkowa fala 3. Niepokojącym faktem jest wyjście z kanału cenowego.

Czas pokaże, która ze stron wygra batalie.

Paweł Kowalczyk

Z rynkami finansowymi związany od 2008 roku. Od początku nastawiony na zdobywanie wiedzy związanej z analizą techniczną. Strategie inwestycyjną opiera o teorie fal Elliotta wraz z geometrią rynku i overbalance. Transakcje dokonuje na rynku akcji, walutach, metalach szlachetnych i surowcach. Ponadto oprócz tradingu, pracuje w banku Raiffeisen Polbank na stanowisku doradcy ds. rynków finansowych. Pod koniec 2013 uruchomił własny blog - www.pawelkowalczyk.pl na którym umieszcza swoje przemyślenia, zagrania i analizy na rynku forex.