2014-11-27-NZDUSDH4

27 listopada 2014 AUD, NZD, CAD, Waluty

NZDUSD – Teoria Fal Elliotta, H4

Od końca września cena Kiwi (NZDUSD) porusza się w rozbudowanej konsolidacji którą można oznaczyć jako korektę pędzącą lub też (tak jak na mojej interpretacji) jako falę ((2/B)) po której utworzyły się fale (1)-(2) niższego rzędu.

To właśnie potencjalna fala (2) zwróciła dzisiaj moją uwagę ze względu na jej dużą czytelność – fala (A) 5-falowa, trój-falowa (B) oraz potencjalne (C) zakończone na zniesieniu 78,6% f.(B) oraz mierzeniu krzyżowym iRX 127,2. Dodatkowo formacja świecowa na zakończeniu oraz respektowanie jednej ze stref oporu (jasnoczerwone obszary).

Wybicie z kanału trendowego fali (C) może znamionować dotarcie do strefy wsparcia znajdującej się około 600 pips niżej, co może być pierwszym celem z rozsądnym Z/R > 3:1 .  Jeżlei impuls byłby dość silny aby przebić się przez tą strefę to czeka nas na pewno przynajmniej lekkie na nią odreagowanie.

 

Tags :

Paweł Dempc

Trader i pasjonat Teorii fal Elliotta. Spekulacją na rynku forex zajmuje się od roku 2011. Analizę ceny przeprowadza posiłkując się także kanałami trendowymi, strefami oporów cenowych oraz równości korekt i geometrii Fibonacciego. Swing Trader podążający za trendem. Na swojej stronie www.fxflow.pl przedstawia codziennie aktualizowane analizy ruchu ceny par EURUSD, AUDUSD, NZDUSD, AUDNZD oraz EURGBP wraz z publikacją rzeczywistych wyników inwestycyjnych i podglądem otwartych pozycji.