EURUSDh4(13.05

13 maja 2015 EURUSD, Główne, Waluty

EURUSD – Teoria Fal Elliotta, H4

Kontynuując analizę od której minęło już sporo czasu: http://www.teoriafalelliotta.pl/2015/04/eurusd-teoria-fal-elliotta-h4-monthly/ wszystko idzie zgodnie z planem.

Powstaje fala (3/C), która być może już się nawet zakończyła. Alternatywnie może być tak, że podfala 5 w fali (3/C) dopiero teraz powstaje i wówczas ostatni szczyt może być wybity. Jednak gdyby nawet tak było to potencjał wzrostowy dla tej pary walutowej wydaje się dość mocno ograniczony.

Na podsumowanie mała ciekawostka. Porównując wykresy EURUSD i GBPUSD które są bardzo do siebie podobne, bardziej prawdopodobny może być scenariusz z tworzącą się falą C a nie 3. Na GBPUSD bowiem całość tworzy korektę nieregularną, gdzie fala B wybija początek fali A.

Marcin Andraka

Absolwent studiów ekonomicznych na kierunku Finanse i Rachunkowość. Z rynkami finansowymi związany od 2008r. (GPW). Od 2010 roku aktywny inwestor rynku walutowego i surowcowego, ze szczególnym uwzględnieniem rynku ropy naftowej typu Brent. Podstawą analiz i decyzji inwestycyjnych jest Teoria Fal Elliotta z zastosowaniem dodatkowych narzędzi jak geometria i kanały trendowe. Nie bez znaczenia są też czynniki fundamentalne, które w przypadku ropy naftowej są szczególnie istotne. Analizy i zagrania oparte o TFE w połączeniu z inną metodologią zamieszcza na blogu www.marcinandraka.blogspot.com