NZDUSD h4(11.11

11 listopada 2015 AUD, NZD, CAD, Waluty

NZDUSD – Teoria Fal Elliotta, H4, D1

Ostatnie spadki na parze NZDUSD mogły utworzyć trójfalową korektę, a przynajmniej na ten moment tak to wygląda.

Zagłębiając się w strukturę wcześniejszych wzrostów na interwale H4, można uznać że wspomniana korekta jest falą 4. Jest ona jednak dość głęboka i mocno rozbudowana w czasie w stosunku do wcześniejszych fal.

NZDUSDd1(11.11

Dlatego patrząc na nieco wyższy interwał i pomijając strukturę podfal bardziej prawdopodobna opcja może być taka, że wspomniana korekta była falą (2/B).

Tak czy inaczej dość prawdopodobny wydaje się ruch zrostowy na tej parze walutowej, niezależnie od tego który scenariusz miałby się zrealizować.

Marcin Andraka

Absolwent studiów ekonomicznych na kierunku Finanse i Rachunkowość. Z rynkami finansowymi związany od 2008r. (GPW). Od 2010 roku aktywny inwestor rynku walutowego i surowcowego, ze szczególnym uwzględnieniem rynku ropy naftowej typu Brent. Podstawą analiz i decyzji inwestycyjnych jest Teoria Fal Elliotta z zastosowaniem dodatkowych narzędzi jak geometria i kanały trendowe. Nie bez znaczenia są też czynniki fundamentalne, które w przypadku ropy naftowej są szczególnie istotne. Analizy i zagrania oparte o TFE w połączeniu z inną metodologią zamieszcza na blogu www.marcinandraka.blogspot.com