gu-w1-2013-11-30_133821

30 listopada 2013 GBPUSD, Główne, Waluty

GBPUSD – Teoria Fal Elliotta, W1, MN

Z punktu widzenia wykresu tygodniowego ostatni wzrost może być rozpatrzony jako fala piąta, gdyż w trendzie od 1,48 można wyróżnić dwie korekty (pędzącą i płaską), po których następują impulsy.

Mając strukturę: impuls – korekta – impuls – korekta – impuls powstaje fala znana z Teorii Elliotta. Według tych założeń należałoby jeszcze umiejscowić tę falę w jeszcze szerszym kontekście.

gu-mn-2013-11-30_134748

I tak na wykresie miesięcznym cały impuls wkomponowuje się w falę trzecią (3) widoczną na wykresie liniowym. Stąd też niebawem powinna przyjść korekta znosząca cały „wystrzał” jako duża fala czwarta (4).

Oczywiście przy tak dużych skalach czasowych i rozpiętości pipsów należy wziąć pod uwagę dużą zmienność zanim zakładany ruch nastąpi.

Powyższy przykład pokazuje również, jak często rynek inaczej wygląda na wykresie liniowym, czyli na takim, na który patrzył Elliott, niż na wykresie słupkowym, czy świecowym.

magictrader

Wieloletni praktyk rynków finansowych, analityk, inwestor specjalizujący się w analizie wykresów pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz analizy wolumenu. Skupia się głównie na parze walutowej EURUSD. Analizy dotyczące m.in. tej pary walutowej zamieszcza nieprzerwanie na swoim Blogu www.danielkostecki.pl już od 2009 roku.