uchf2015-10-27_133248

27 października 2015 Główne, USDCHF, Waluty

USDCHF – TEORIA FAL ELLIOTTA, D1

Kontynuacja poprzedniej analizy: http://www.teoriafalelliotta.pl/2015/10/usdchf-teoria-fal-elliotta-d1-4/.

Para USDCHF po wyrysowaniu układu korekty nieregularnej ruszyła na północ w stronę zakładanego pierwszego celu:

 jeśli obecne założenie o korekcie nieregularnej jest słuszne, to powinniśmy w najbliższych kilku tygodniach obserwować ruch w kierunku 0,98.

Notowania również zrealizowały już pierwszy zasięg dla fali 3/C, czyli ekspansję 61,8% fali 1/A. Jest to zatem pierwsze miejsce służące do przynajmniej częściowej realizacji zysków po korekcie nieregularnej, której kształt warto zapamiętać.

To czy trend będzie tu kontynuowany, czy też nie, zależeć może od środowej decyzji FEDu w sprawie stóp procentowych oraz od komunikatu. Jeśli ten przybliży rynek do oczekiwań na podwyżkę w grudniu, to ekspansja 100% powinna być testowana.

Natomiast w przypadku lokalnej słabości dolara i siły franka rozgrywany mógłby być jeszcze jeden scenariusz z rozbudowaną wielostopniową korektą, w którym mógłby powstać jeszcze jeden ruch spadkowy w ramach fali C.

uc22015-10-27_134346

Podsumowując – trend dla tej pary jest trendem wzrostowym, najbliższy cel dla wzrostów został zrealizowany z potencjałem do ich kontynuacji i zagrożeniem rozbudowania się większej korekty, po której i tak kurs powinien piąć się w górę.

magictrader

Wieloletni praktyk rynków finansowych, analityk, inwestor specjalizujący się w analizie wykresów pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz analizy wolumenu. Skupia się głównie na parze walutowej EURUSD. Analizy dotyczące m.in. tej pary walutowej zamieszcza nieprzerwanie na swoim Blogu www.danielkostecki.pl już od 2009 roku.