eud1-2013-12-27_085003

27 grudnia 2013 EURUSD, Główne, Waluty

EURUSD – Teoria Fal Elliotta, D1

Rynek w międzyczasie wyrysował nową istotną strefę, o której wspominałem w analizie ze Strefy V.I.P - http://www.teoriafalelliotta.pl/2013/12/eurusd-strefa-v-p-4/ i strefa ta obecnie jest najbliższym wsparciem, wznawiając koncepcję wzrostową.

Tym samym na tę chwilę alternatywny scenariusz przedstawiony tutaj - http://www.teoriafalelliotta.pl/2013/12/eurusd-teoria-fal-elliotta-d1-5/ idzie na dalszy plan, gdyż popyt jest obecnie wspierany w zaznaczonym rejonie.

Niemniej jednak przed kupującymi strefa oporu, która ostatnio skutecznie zatrzymała byki i to ona musi zostać trwale pokonana, aby droga do wielokrotnie wcześniej wspominanych poziomów 1,40-1,41 została otwarta.

Jednak nawet wybronienie w tym ruchu wzrostowym strefy podażowej nie neguje jeszcze dalszej zwyżki, gdyż alternatywny scenariusz zakłada powstanie rozbudowanej fali 4 (alt. 4) i każde zejście do strefy popytowej może sprzyjać kupującym euro (oczywiście do momentu, gdy ona nie zostanie przełamana)…

magictrader

Wieloletni praktyk rynków finansowych, analityk, inwestor specjalizujący się w analizie wykresów pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz analizy wolumenu. Skupia się głównie na parze walutowej EURUSD. Analizy dotyczące m.in. tej pary walutowej zamieszcza nieprzerwanie na swoim Blogu www.danielkostecki.pl już od 2009 roku.